Žena a její cyklus, čtení i pro muže :-)

08.09.2020

Každá žena by měla vědět co se sní děje během jejího měsíčního cyklu, jak s tím pracovat a seznámit s tím i svého partnera, rodinu, či šéfa v práci. Pokud chceme, aby k nám byli muži ohleduplní, musíme být nejdřív ohleduplní každá sama k sobě.

Představte si jaro, léto, podzim a zimu

Přesně tak se dají popsat fáze měsíčního cyklu každé ženy. Jsou to čtyři roční období vměstnané do jednoho měsíce. Jinak se jim říká dynamická, ovulační, premenstruační a menstruační fáze. Ženu si v nich lze představit jako malou holku, pečující matku, zralou ženu a moudrou starou dámu.

Jaro je nové probuzení - dynamická fáze - malá skotačící holka, plná života

Všechno se po vydatném spánku v zimě probouzí a nabírá silnou energii k růstu. I žena je v tomto období velmi akční a výkonná. Je v mužské energii ohně a logického myšlení. Má spoustu nápadů a sílu k jejich realizaci. V tomto období se velmi rychle rozhoduje a pluje novým směrem. Pokud jde o milování v tomto období, má ráda rychlou a spontánní akci. Žádné zdržování, má toho hodně, co chce dělat a co ji zajímá :-)

Léto je čas zrání plodů -  ovulační fáze - plodná žena, pečující matka

Žena v tomto týdnu potřebuje pečovat o sebe, o své tělo i duši. Její děloha tvoří v tomto období pečující prostor pro vajíčko. Ráda pečuje i o děti, o partnera, o dům, ale také je ráda opečovávána okolím. Proto ji muž může příjemně překvapit kytičkou, nebo romantickou večeří při svíčkách, před milováním :-)

Podzim je čas sklízení plodů - premenstruační fáze - zralá žena - důchodkyně

Příroda i žena v tomto období už dala co mohla a začíná se ukládat k odpočinku. Její aktivita usíná, klesá nálada vlivem hormonů. Neoplodněné vajíčko se chystá na výstup z těla, včetně výstelky děložní sliznice, která měla umožnit jeho zahnízdění. Tělo se chystá na velmi náročný proces čištění, proto se má žena v těchto dnech šetřit, pít bylinkové ženské čaje, odpočívat a nepodávat už žádné velké výkony v práci ani v domácnosti. Přepínání způsobuje potíže jako nervozita, špatná nálada, bolest hlavy nebo podbřišku, či napětí v prsou. To vše způsobuje tlak, který je na ženu vyvíjen okolím, nebo samotnou ženou. V tomto období je nutné, aby se žena nebála říct:,,Ne, jsem unavená, potřebuji pomoc, nebo obejmout..."

Zima je čas spánku - menstruační fáze - moudrá stará dáma - smrt

Tak jak spí v zimě příroda, tak náleží ženě odpočinek v období její menstruace, protože v ní umírá část ní samotné fyzicky i psychicky, proto má nárok na klid a ticho. Já říkám:,,Nechte mě, jdu umřít." Zabalím se do deky, pustím si příjemný film, zahřívám si břicho, piji ženské bylinkové čaje a nechávám ze sebe odejít všechno staré a nepotřebné, z těla i z hlavy. V tomto období, přirozeně díky poklesu hormonů v těle, přichází deprese. Vynořují se z hlubin různé mentální i emoční nánosy, které nechám umřít, abych vytvořila prostor novému. I v tomto období je ženě příjemné, když ji partner obejme, bez dalších poznámek, nebo jí prostě dopřeje obyčejný klid, aby mohla být jen sama se sebou. Žena se tak uklidní, prožije si svůj očistný proces a pak se znovu narodí jako mladá holka plná síly a dobré nálady :-)

Úplně stejně můžete oznámit v práci kolegům, nebo šéfovi přímo, aby vás v tyto dny nezatěžovali nadbytečnými úkoly, že vám není dobře a za pár dní vše doženete. Jak si to nastavíte, tak to bude a nebojte se stát si za svým ženstvím v klidu a míru se sebou i se světem.


Jste tvůrkyně svého života...

Ženy pečujte o sebe s láskou a bude o vás pečováno...

Poslouchejte své tělo, své emoce, své myšlenky a přijímejte se v jakékoliv podobě s vlídností a něhou. Přijetím sebe, takové jaká jsem se můžete posunout o velký kus k sobě a své úžasnosti. Dovolte si být i slabé a tím dávejte prostor mužům, aby mohli projevit svou sílu a oporu. Dělá jim to radost, být k nám pozorný. Tak tvořme vědomě krásnou spolupráci ve vztazích mezi svou vnitřní ženou a mužem, aby se mohli oba projevit i navenek. Opatrujte se. Renata H.P.